DOROTKA A JEJ PRIATELIA v Danišovciach, 29.4.2024 FOTOGALÉRIA

Zverejnené 9.5.2024.

Kategória

Dňa 29.4.2024 sa v materskej škole Danišovce pod záštitou SŠÚ Smižany a Červeného kríža Spišská Nová Ves uskutočnilo metodické podujatie: „Dorotka a jej priatelia.“ Návštevou nás poctilo 18 MŠ zdužených pod SŠÚ Smižany. Každú MŠ reprezentovalo dvojčlenné družstvo detí.

O čom projekt: „Dorotka a jej priatelia“ je ?

Projekt Dorotka a jej priatelia je projektom mládeže, Slovenského Červeného kríža, ktorý sa zameriava na detí predškolského veku. V tomto projekte sa deti materských škôl pomocou imaginárnej kamarátky Dorotky učia a vzdelávajú v témach, ktoré sú v živote veľmi potrebné, a to ako ošetriť úraz alebo dôležitosť darcovstva krvi, taktiež ako zavolať pomoc, a iné. Nesmieme zabúdať, že všetko sa robí prostredníctvom hier básničiek, pesničiek, príbehov. Deti materských škôl sa každoročne stretávajú v niektorej z materských škôl SŠÚ Smižany, kde si tieto poznatky prehlbujú a odchádzajú s množstvom zážitkov z pekného stráveného dopoludnia. Deti prechádzali jednotlivými stanovišťami napr. v prvom stanovišti deti ošetrovali macka, ktorý sa poranil. V ďalšom správne prideľovali čísla záchranárov, policajtov a hasičov, nechýbalo ani spoznávanie byliniek, a ochutnávka čajov, ale aj aktivita zameraná na pohybovú zdatnosť, ktorá je pre telo veľmi dôležitá „V zdravom tele, zdravý duch.“ Svojou návštevou nás poctili aj profesionálni zdravotní záchranári, ktorí deťom ukázali praktické ukážky, ako postupovať pri zraneniach, záchrane života spolu s ukážkou záchranárskej techniky, vybavenia a pomôcok sanitného vozidla.

Celým programom nás sprevádzal maskot a nechýbalo ani maľovanie na tvár, mini diskotéka a občerstvenie.

Ako riaditeľka MŠ Danišovce  srdečne ďakujem spoluorganizátorom podujatia: SŠÚ Smižany, Červenému Krížu so sídlom v SNV za pomoc a prípravu podujatia,  všetkým zúčastneným materským školám, starostovi obce Danišovce Mgr. Jánovi Olekšákovi, zamestnancom našej materskej školy a obecného úradu a v neposlednom rade p. Michaele Bušovskej.

Veľká vďaka patrí SPONZOROM PODUJATIA:

Vaša Lekáreň, Smižany – Ing. Juraj Šverc

Papiernictvo a drogéria, Hrabušice – Elena Dunčková